Глубокое (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Глубокое
Округ
Глубокое ауданы
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарГлубокое
Часовен појасБВ (UTC+6)

Глубокое (казашки: Глубокое ауданы) е округ на покраината Источен Казахстан во Казахстан. Административен центар на округот е градот Глубокое.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]