Глен Гордон Керон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Глен Гордон Керон (англиски: Glenn Gordon Caron) (роден во 1954) е американски телевизиски писател режисер и продуцент. Живее во Оушнсајд, Њујорк.

Неговите најпознати проекти се Moonlighting (Случајни партнери, емитувана е и на хрватската Нова тв.) и Медиум.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]