Виноградовски реон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Виноградовски реон е реон во Архангелската област, Русија. Административен центар: Березник. Мали села: Рочегда, Осиново, Конецгорје, Кургомен.