Соловецки Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Соловецки реон)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Соловецките Острови или Соловки се острови во состав на Соловецкиот реон во Архангелската област, Русија.

Манастирот Соловецки од птичја перспектива