Виктор Троицки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Виктор Троицки 2011

Виктор Троицки (Белград , 22 февруари 1986) — професионален српски тенисер[1]. Троицки својата тениска кариера ја започнал во 2006 година.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Current ATP Rankings (singles)“. atpworldtour.com. Association of Tennis Professionals.