Буенос Аирес (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Буенос Аирес (шпански: Buenos Aires), во превод „добар воздух“, може да се однесува на следниве места во Аргентина:

Постојат неколку места со истото име и во други држави:

Бразил
Колумбија
Костарика
Мексико
Никарагва
САД
Друго