Бруслинов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бруслинов
Бруслинів
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°24′55″N, 28°11′39″E

Општи податоци
Име
- изворно
Бруслинов
  Бруслинів
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Литински реон
Географија
Површина 0,314 км²
Население
Население 985

Бруслинов (украински: Бруслинів) е село во Украина, Литински реон, Виничка област.