Брајан Переа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[1]

Брајан Переа
Brayan Perea
Glorioso Deportivo Cali vs Patriotas 16.JPG
Лични податоци
Роден на 25 февруари 1993 (1993-02-25) (27 г.)
Роден во Кали, Колумбија
Висина &100000000000001890000001,89 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Лацио Лацио
Број 34
Младинска кариера
Депортиво Кали
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011-2013 Депортиво Кали 54 (10)
2013- Лацио 24 (1)
Репрезентација
2004- Колумбија 20 11 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 15 февруари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 15 февруари 2012

Брајан Андрес Переа Варгас (роден на 25 февруари 1993) — колумбиски фудбалер кој во моментов игра како напаѓач за Лацио во Серија А. Неговиот прекар е El Coco.

Наводи[уреди | уреди извор]