Брачна понуда (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Брачна понуда“
РежисерДимитар Христов
СценаристАнтон Чехов
НастапуваатАцо Ѓорчев
Анче Џамбазова
Љубиша Трајковски
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1974
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Брачна понуда “ - македонски телевизиски филм од 1974 година. Го режирал Димитар Христов, а сценариото е според дело на Антон Чехов.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Ацо Ѓорчев
Анче Џамбазова
Љубиша Трајковски

Надворешни врски[уреди | уреди извор]