Бескарагај (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бескарагај
Округ
Бесқарағай ауданы
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарБескарагај
Часовен појасБВ +6 (UTC+6)

Бескарагај (казашки: Бесқарағай ауданы) е округ на покраината Источен Казахстан во Казахстан. Административен центар на округот е градот Бескарагај.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]