Бајан-Адарга, Хенти

Координати: 48°33′14″N 111°05′04″E / 48.55389° СГШ; 111.08444° ИГД / 48.55389; 111.08444
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајан-Адарга (монголски: Баян-Адарга е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 2,205.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

48°33′14″N 111°05′04″E / 48.55389° СГШ; 111.08444° ИГД / 48.55389; 111.08444