Бајан-Ово, Хенти

Координати: 47°47′09″N 112°06′59″E / 47.78583° СГШ; 112.11639° ИГД / 47.78583; 112.11639
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајан-Ово (монголски: Баян-Овоо) е област во Монголија во Покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,581.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

47°47′09″N 112°06′59″E / 47.78583° СГШ; 112.11639° ИГД / 47.78583; 112.11639