Прејди на содржината

Дархан, Хенти

Координати: 46°37′38″N 109°24′19″E / 46.62722° СГШ; 109.40528° ИГД / 46.62722; 109.40528
Од Википедија — слободната енциклопедија

Дархан (монголски: Дархан) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,549.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

46°37′38″N 109°24′19″E / 46.62722° СГШ; 109.40528° ИГД / 46.62722; 109.40528