Прејди на содржината

Галшар, Хенти

Координати: 46°14′28″N 110°50′29″E / 46.24111° СГШ; 110.84139° ИГД / 46.24111; 110.84139
Од Википедија — слободната енциклопедија

Галшар (монголски: Галшар) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,807.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

46°14′28″N 110°50′29″E / 46.24111° СГШ; 110.84139° ИГД / 46.24111; 110.84139