Ценхермандал, Хенти

Координати: 47°44′38″N 109°02′55″E / 47.74389° СГШ; 109.04861° ИГД / 47.74389; 109.04861
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ценгермандал (монголски: Цэнхэрмандал) е област во Монголија во покраината Хенти]. Во 2010 година, неговото население било 2,004.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

47°44′38″N 109°02′55″E / 47.74389° СГШ; 109.04861° ИГД / 47.74389; 109.04861