Ајагоз (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ајагоз
Округ
Аякөз ауданы
Држава Казахстан
ОкругИсточен Казахстан
Административен центарАјагоз
Часовен појас+5 (UTC+5)

Ајагоз (казашки: Аякөз ауданы, Ayaköz awdanı') е округ на покраината Источен Казахстан во Казахстан. Административен центар на округот е градот Ајагоз.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]