Аминта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Аминта може да се однесува на:

Македонски кралеви[уреди | уреди извор]

Воени лица[уреди | уреди извор]

Хеленистчки кралеви[уреди | уреди извор]

Писатели[уреди | уреди извор]

Атлетичари[уреди | уреди извор]