Јуриј Уричев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Јуриј Уричев
Роден април 3, 1991(1991-04-03)
Јарослав, СССР
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (воз. 20 г.)
Јарослав, Русија
Позиција одбрана
Shot десна
Кариера 2009–2011

Никита Уричев (роден на 3 април 1991 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Загинал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]