Прејди на содржината

Јошитеру Јамашита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јошитеру Јамашита
Лични податоци
Роден на 21 ноември 1977(1977-11-21)(46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2001 Avispa Fukuoka
2002–2003 Vegalta Sendai
2004–2006 Kashiwa Reysol
2005Omiya Ardija
2007 Tochigi SC
2008–2010 FC Ryukyu
Репрезентација
2001–2003 Јапонија Јапонија 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јошитеру Јамашита (роден 21 ноември 1977) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 2 0
2002 0 0
2003 1 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]