Ентрегалде

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ентрегалде
—  Општина  —
Местоположба во округот Алба
Ентрегалде се наоѓа во Романија
Ентрегалде
Местоположба во Романија
Координати: 46°14′31.2″ СГШ 23°24′32.4″ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Алба
Население (2002)[1]
 • Вкупно 877 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ентрегалде (романски: Întregalde, германски: Koliben) е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 877 жители.

Наводи[уреди]

  1. (романски) Ентрегалде на Recensământ 2002