Вілармайор

Од Википедија, слободната енциклопедија
(Пренасочено од Вилармајор)
Прејди на: содржини, барај
Вілармайор
Vilamaior

Грб
Прекар(и): Вілармайор
Локација на Вілармайор во Галиција
Управа
 • Alcalde (Mayor)
Население (2005)
 • Вкупно (INE) жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)
Портал http://vilarmaior.blogspot.com/

Вілармайор е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 30,35 km², и население од 1.294 жители (2004).