Оутес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Местоположба на Оутес во рамките на Галиција

Оутес (шпански: Outes) е општина во Шпанија која се наоѓа во покраината А Коруња, во автономната заедница Галиција . Има население од 7.313 жители (2010).[1]

Поврзано[уреди]

Надворешни врски[уреди]

Наводи[уреди]