Малпика де Бергантињос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Малпика де Бергантињос
Malpica de Bergantiños
Местоположбва во рамките на Галиција.
Парохии ?
Управа
 • Градоначалник Хозе Рамон Варела Реј
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 7_m²|61,57 км2]] (2,377 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 6.890 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Малпика де Бергантињос е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Видете исто така[уреди | уреди извор]