Віласантар

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Виласантар)
Прејди на: содржини, барај
Віласантар

Грб
Прекар(и): Віласантар
Локација на Віласантар во Галиција
Управа
 • Alcalde (Mayor)
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 7_m²|59,36 км2]] (2,292 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 1.574 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Віласантар е општина во Шпанија која се наоѓа во Провинцијата Ла Коруња, во автономната покраина Галиција . Има површина од 59.36 km², и население од 1,574 жители (2004).