NGC 92

Од Википедија — слободната енциклопедија
NGC 92
{{{опис}}}
Положба
Податоци од набљудување
Физички податоци
Историја

NGC 92галаксија во групата Робертов Квартет и е во заемодејство со три соседни галаксии. Припаѓа на класата спирални галаксии без пречка.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Координати: Ѕвездена карта &1000000000000000000000000ч &1000000000000002100000021м &1000000000000003200000032с, −&1000000000000004800000048° &1000000000000003700000037′ &1000000000000003400000034″