Feel Good (песна на Modestep)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Feel Good“
FeelGood.jpg
Сингл од Modestep
Издаден 6 февруари 2011 (6 февруари 2011)
Формат дигитално симнување
Снимен 2010
Жанр Дабстеп, електро рок
Должина 4:15
Издавачка куќа AEI Music
Хронологија на синглови на Modestep
"Feel Good"
(2011)
"Sunlight"
(2011)

Feel Good“ е првиот сингл од Лондонскиот дабстеп/електро рок бенд Modestep („Модстеп“). Синглот првпат беше издаден на 6 февруари 2011 година во Обединетото Кралство во формат за дигитално симнување. Песната влезе во табелата на синглови во ОК на 38-то место.

Музичко видео[уреди | уреди извор]

Музичкото видео што го придружува издавањето на песната „Feel Good“ првпат беше издадено на американскиот вебсајт YouTube („Јутуб“) на 24 декември 2010 со должина од четири минути и дваесет и пет секунди.[1]

Список на песни[уреди | уреди извор]

Дигитално симнување
Бр. Наслов Траење
1. „Feel Good“   4:15
2. „Bite The Hand“   3:54
3. „Feel Good“ (Ремикс на Statlelapse) 5:26

Табели и позиции[уреди | уреди извор]

Табела (2011) Највисока
позиција
ОК Денс (The Official Charts Company)[2] 6
ОК Инди (The Official Charts Company)[3] 5
Британски Синглови (The Official Charts Company)[4] 38

Издавачка историја[уреди | уреди извор]

Регион Дата Формат Издавачка куќа
Обединето Кралство 30 јануари 2011[5] дигитално симнување AEI Music

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]