To the Stars (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„To the Stars“
To the Stars (Modestep) coverart.jpg
Сингл од Modestep
Издаден 4 ноември 2011
Формат дигитално симнување
Снимен 2011
Жанр Дабстеп, Хард рок, Електронски рок
Должина 3:58
Издавачка куќа Polydor
Хронологија на синглови на Modestep
"Sunlight"
(2011)
"To the Stars"
(2011)

To the Stars“ е сингл на лондонскиот дабстеп и електро рок бенд Modestep, од нивниот за сега прв неименуван албум којшто моментално е во изработка.

Музички спот[уреди | уреди извор]

Музичкиот спот за оваа песна беше издаден на 17 октомври 2011 година на американското мрежно место YouTube („Јутуб“), а трае 4 минути.[1]

Список на песни[уреди | уреди извор]

Дигитално симнување
Бр. Наслов Траење
1. „To the Stars“   3:57
2. „To the Stars“ (Ремикс на Break the Noize & the Autobots) 3:51
3. „To the Stars“ (Ремикс на Phear Phace & SOS) 4:48
4. „To the Stars“ (Ремикс на Document One) 5:58
5. „To the Stars“ (Ремикс на Rob Da Bank) 5:18

Позиции на табелите во ОК[уреди | уреди извор]

Табела (2011) Највисока
позиција
ОК Денс (The Official Charts Company)[2] 9
Британски Синглови (The Official Charts Company)[3] 45

Издавачка историја[уреди | уреди извор]

Регион Дата Формат Куќа
Ирска[4] 4 ноември 2011 дигитално симнување Polydor Records
Обединето Кралство[5] 6 ноември 2011

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Modestep - To The Stars (Official Video)“. YouTube.
  2. "Archive Chart" UK Dance Chart. The Official Charts Company.
  3. "Archive Chart" UK Singles Chart. The Official Charts Company.
  4. „To the Stars (2011) - Single by Modestep“. iTunes. http://www.apple.com/ie/itunes/. Надворешна врска во |publisher= (help)
  5. „To the Stars (2011) - Single by Modestep“. iTunes. http://www.apple.com/uk/itunes/. Надворешна врска во |publisher= (help)