Cigar Aficionado

Од Википедија — слободната енциклопедија
Глумецот Вилијам Шатнер на насловна страница на списанието (октомври 2006)

Cigar Aficionado (изг. Сигар Афисионадо, прев: Вљубеник во пурите) е американско списание посветено на светот на пурите. Излегува од септември 1992. Списанието е познато по статии и написи за пури ширум светот, како и за познатите личности кои излегуваат на насловната страница. Исто така овој месечник е познат противник на Кубанското ембарго. Поднаслов му е „The Good Life Magazine for Men“ („Машкиот часопис за добро живеење“). Издавач е Марвин Р. Шанкен, кој воедно го издава и списанието Wine Spectator.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]