Прејди на содржината

Beauty Never Lies

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Beauty Never Lies“
Песна од Бојана Стаменов
Пуштена2015
ПеснописецЧарли Мејсон
Евровизија
земјаСрбија
пласман
позиција во полуфинале9.
бодови во полуфинале63
финален пласман10.
бодови во финале53

Beauty Never Lies“ (позната и по изворното име „Цео свет је мој“) ― песна изведена од српската пејачка Бојана Стаменов. Песната ја претставувала Србија на Евровизија 2015.[1][2]

Музички списоци

[уреди | уреди извор]
Список (2015) Врв
место
Австрија (Ö3 Austria Top 75)[3] 55
Белгија (Ultratip Фландрија)[4] 38
Исланд (Tonlist)[5] 28
  1. Granger, Anthony (15 февруари 2015). „Serbia: Bojana Stamenov Has Won!“. Eurovoix.com. Посетено на 22 мај 2021.
  2. „About Bojana Stamenov“. eurovision.tv. Eurovision.tv. Посетено на 22 мај 2021.
  3. "Bojana Stamenov – Beauty Never Lies Austriancharts.at" (in German). Ö3 Austria Top 40. Hung Medien.
  4. "Ultratop.be – Bojana Stamenov – Beauty Never Lies" (на холандски). Ultratip. ULTRATOP & Hung Medien / hitparade.ch.
  5. „Netlistinn viku 21, 2015“. Посетено на 22 мај 2021.