All the Women I Am

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„All the Women I Am“
Студиски албум од Риба
Издаден 9 ноември, 2010
(видете историја на издавање)
Снимен 2010 (Starstruck Studios, Нешвил)[1]
Жанр Кантри
Траење 38:06
Издавачка куќа Starstruck/Valory
Продуцент Ден Хаф
Риба — Хронологија
Keep On Loving You
(2009)
All the Women I Am
(2010)
Издадени песни од All the Women I Am
 1. "Turn On the Radio"
  Издадена: 7 јули, 2010
 2. "If I Were a Boy"
  Издадена: 24 јануари, 2011
 3. "When Love Gets a Hold of You"
  Издадена: 11 април, 2011

All The Women I Am е дваесет и шестиот студиски албум од американската кантри пејачка Риба Мекентајр. Албумот бил издаден на 9 ноември, 2010 преку Valory Music Group, aдивизија на Big Machine Records.[2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. (2010) Album notes for All the Women I Am by Reba McEntire [CD backing card]. The Valory Music Company (VMCRM0200A).
 2. Skates, Sarah (19 јули 2010). „Reba Album Due Nov. 9“. MusicRow. http://www.musicrow.com/2010/07/reba-album-due-nov-9/. посет. 8 октомври 2010 г. 
 3. „Reba Earns One Million Facebook Fans“. The Valory Music Co.. 13 август 2010. http://thevalorymusicco.com/reba/index.cfm?id=57&viewStory=211. посет. 8 октомври 2010 г.