51 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

51

педесет и еден
50 51 52
Реден број: педесет и прв
Делители:
Факторизација:
Римски броеви: LI
Бинарно:
Октално:
Хексадецимално:
Природен број   Листа на природни броеви

51 (педесет и еден) е број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот 50 а претходник на бројот 52.