465 Алекто

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

465 Алектоастероид од главниот појас. Откриен од страна на Макс Волф на 13 јануари 1901 година. Привременото име на астероидот било 1901 FW.