213 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

213

двеста и тринаесет
212 213 214
Редно: двеста и тринаесетти
Делители:
Факторизација:
Римски: CCXIII
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

213 (двеста и тринаесет)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број[1] што следи после бројот 212 а претходник на бројот 214.

Наводи[уреди | уреди извор]