1978 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1968196919701971197219731974 •   
197519761977 1978 197919801981
   1982198319841985198619871988
Поврзан временски период или предмет
1975197619771978197919801981
1940-ти1950-ти1960-ти1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1978 година во фудбалот содржи некои значајни настани.