1939 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1929193019311932193319341935 •   
193619371938 1939 194019411942
   1943194419451946194719481949
Поврзан временски период или предмет
1936193719381939194019411942
1900-тите1910-тите1920-тите1930-тите1940-тите1950-тите1960-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1939 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]