1939 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1929193019311932193319341935 •   
193619371938 1939 194019411942
   1943194419451946194719481949
Поврзан временски период или предмет
1936193719381939194019411942
1900-ти1910-ти1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти1960-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1939 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]