1933 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1923192419251926192719281929 •   
193019311932 1933 193419351936
   1937193819391940194119421943
Поврзан временски период или предмет
1930193119321933193419351936
1900-ти1910-ти1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти1960-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1933 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]