1913 во уметноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во уметноста (Табела)
1903190419051906190719081909 •   
191019111912 1913 191419151916
   1917191819191920192119221923
Поврзан временски период или предмет
1910191119121913191419151916
1880-тите1890-тите1900-тите1910-тите1920-тите1930-тите1940-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1913 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]