1802 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1792179317941795179617971798 •   
179918001801 1802 180318041805
   1806180718081809181018111812
Поврзан временски период или предмет
1799180018011802180318041805
1770-ти1780-ти1790-ти1800-ти1810-ти1820-ти1830-ти
18 век19 век 20 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1802 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]