Прејди на содржината

Шоџиро Сугимура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шоџиро Сугимура
Лични податоци
Роден на 4 април 1905(1905-04-04)
Роден во Јапонија
Починал на 15 јануари 1975(1975-01-15) (возр. 69)
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 1 (0)

Шоџиро Сугимура (роден 4 април 1905) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]