Шого Камо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шого Камо
Лични податоци
Роден на 12 декември 1915(1915-12-12)
Роден во Јапонија
Починал на 14 септември 1977(1977-09-14) (возр. 61)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (0)

Шого Камо (роден 12 декември 1915) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Шого Камо бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]