Прејди на содржината

Шинкичи Кикучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шинкичи Кикучи
Лични податоци
Роден на 12 април 1967(1967-04-12)(57 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1986–2001 Tokyo Verdy
2000 Kawasaki Frontale
Репрезентација
1994–1995 Јапонија Јапонија 7 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шинкичи Кикучи (роден 12 април 1967) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 5 0
1995 2 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]