Шаблон:Country data Финска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Овој високоризичен шаблон е заштитен од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Финска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Финска Наслов на главата статија (Финска)
flag alias Flag of Finland.svg Назив на сликата (File:Flag of Finland.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalMilitary Flag of Finland.svgNaval Ensign of Finland.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ФИН (преглед) Финска Финска

Пример за употреба

  • {{знаме|Финска}} Финска
  • {{знамеикона|Финска}}Финска

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ФИН}}Финска
  • {{државнознаме|ФИН}} Финска
  • {{знаме|ФИН}} Финска

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: