Предлошка:Country data Оланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Оланд е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Оланд

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Оланд Наслов на главата статија (Оланд)
flag alias Flag of Åland.svg Назив на сликата (File:Flag of Åland.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ALA (преглед) Оланд Оланд
Оландски Острови (преглед) Оланд Оланд

Пример за употреба

  • {{знаме|Оланд}} Оланд
  • {{знамеикона|Оланд}}Оланд

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ALA}}Оланд
  • {{државнознаме|ALA}} Оланд
  • {{знаме|ALA}} Оланд