Предлошка:Country data Финска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Финска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Финска Наслов на главата статија (Финска)
flag alias Flag of Finland.svg Назив на сликата (File:Flag of Finland.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalMilitary Flag of Finland.svgNaval Ensign of Finland.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ФИН (преглед) Финска Финска

Пример за употреба

  • {{знаме|Финска}} Финска
  • {{знамеикона|Финска}}Финска

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ФИН}}Финска
  • {{државнознаме|ФИН}} Финска
  • {{знаме|ФИН}} Финска

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: