Шаблон:Сокриј во печат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон едноставно враќа зададен параметар. Се користи за изземање на делови од страница (или шаблон) во печатени верзии. Се заведува во Категорија:Изземи при печатење.

Примери[уреди извор]

{{сокриј во печат|текст за криење}}


{{сокриј во печат|1=текст за криење што користи знак „=“}}

Поврзано[уреди извор]