Предлошка:Само во печат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка е наменета за вклучување на делови од страница (или предлошка) само во печатени верзии.

Пример[уреди извор]

{{само во печат|текст за приказ}}

{{само во печат|1=текст за приказ кој користи знак „=“}}

Поврзано[уреди извор]