Прејди на содржината

Предлошка:Сокриј во печат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка едноставно враќа зададен параметар. Се користи за изземање на делови од страница (или предлошка) во печатени верзии. Се заведува во Категорија:Изземи при печатење.

Примери[уреди извор]

{{сокриј во печат|текст за криење}}


{{сокриј во печат|1=текст за криење што користи знак „=“}}

Поврзано[уреди извор]