Шаблон:Категорија за Википедија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Шаблон:Категорија за Википедија/doc [уреди]

Оваа предлошка се користи на врвот на категориите што се потребни за одржување или за административни потреби, но не се дел од самата енциклопедија, како на пример Категорија:Википедија:Администрација.

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување