Шаблон:Белешка за шаблони за слики/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за документација на шаблон за {{Белешка за шаблони за слики}}.
Не е наменет да се гледа директно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Првиот параметар (име на шаблонот) е задолжителен, а вториот (страница на алтернативна ознака) не е.

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување